Bayi / Servis Girişi    
    Kariyer    
    Haberler    
    Ana Sayfa    
 Yüksek Binalar Lowara ile Hayat Buluyor
Bunu Paylaş Facebookta Paylaş Twitterda Paylaş Linkedin'de Paylaş

Dünyanın en yüksek binası 828 metre yüksekliğe sahip Burj Khalifa’da Lowara pompa sistemleri kullanılıyor. Türkiye’nin ekonomik can damarı İstanbul’da son yıllarda yapılan yüksek binalar da Lowara pompa sistemleri ile hayat buluyor. İşte bunlardan bazıları; 140 metrelik 37 katlı Dumankaya Ritim İstanbul, 160 metrelik 44 katlı Exen Plaza, 110 metrelik 34 katlı Le Meridien Hotel,  178 metrelik 46 katlı Sarphan Finans Park,  160 metrelik 40 katlı Terrace Tema,  140 metrelik 33 katlı Uphill Court, 154 metrelik 42 katlı Uprise Elite. Tüm dünyada olduğu gibi İstanbul’da da en prestijli yapılarının en üst katlarına kadar suyun ulaştırılması, Lowara pompa sistemleri tarafından sağlanıyor.

Yüksek yapılar, yüksek maliyetli yatırımlardır. Bu büyük yatırımlarda her şeyin mükemmel olması gerekir. Özellikle ısıtma, soğutma, temiz su, atık su ve yangın tesisatlarının çok iyi planlanması ve kusursuz işlemesi hayati önem taşır. Yatırımcılar, en kaliteli tesisatı en ekonomik koşullara elde etmeyi arzu ederken, yapılan yatırımın boşa gitmemesi için de kaliteden ödün vermemelidir.  Bu noktada bazı unsurlara dikkat edilmesi gerekir. 

Suyun istenen yüksekliğe randımanlı ve kesintisiz şekilde ulaştırılabilmesi için sistem tasarımı kadar doğru pompa seçimi de çok önemlidir.  Lowara Türkiye, uzman kadrosu ve hatasız seçim yapmayı sağlayan Xylect pompa seçim programı ile en yüksek binaların dahi su tesisatının sorunsuz çalışmasına yönelik doğru pompa ve hidrofor seçimini mümkün kılarak profesyonellerin tüm ihtiyaçlarına cevap vermektedir.

Yüksek binalar, yüksek su ve enerji tüketimini de beraberinde getirir. Bu nedenle yüksek binaların mekanik tesisat projesi oluşturulurken su ve enerji tasarrufu mutlaka göz önünde bulundurulmalıdır. Özellikle enerji tasarrufunda yeni nesil yüksek verimli IE3 ve IE4 motora sahip pompalar tercih edilmelidir. Kullanıcılara daima en verimli ve dayanımlı pompaları sağlamaya çalışan Lowara, 2014 senesi sonunda ürün portföyüne yeni pompa serileri dahil etti. Yeni inline tip kuru rotorlu sirkülasyon pompa serisi e-LNE ile birlikte çok geniş kullanım alanına ve malzeme opsiyonuna sahip uçtan emişli e-NSC serisi 2014 senesi içerisinde satış programına girdi. Bu pompaların ikisinde de IE3 yüksek verimli motorlar standart olarak kullanılmaya başlanmıştır. Ayrıca çok kademeli düşey milli santrifüj pompalar e-SV serisi ile de IE3 ve IE4 motor seçenekleri sunuluyor.

Bilindiği üzere yüksek katlı binalarda su ve enerji verimliliğine önemli katkılardan birini de bina otomasyon sistemleri sağlıyor. Bina otomasyon sistemleri, ısıtma, soğutma, iklimlendirme ve yangın güvenlik sistemlerinin verimli ve güvenli çalışmasına yönelik hizmet veriyor. Bu noktada Lowara’nın, bina otomasyon sistemlerine direk bağlantı sağlayabilen, basınç, debi, fark basınç ve sıcaklık sensörleri ile kullanıma olanak tanıyan, %70 oranda enerji tasarrufu sağladığı TÜV Avusturya tarafından belgelenen ileri frekans kontrol sistemi HYDROVAR ürünü büyük kolaylık sağlıyor.  

Yine HVAC ve jeotermal sistemler için tamamen profesyonel uygulamacıların talepleri doğrultusunda kolay kullanım ve verimlilik esaslarına göre geliştirilen ve Mayıs 2014 te piyasaya sunulan yeni ECOCIRC XL / XL Plus serisi ıslak rotorlu yeni nesil sirkülasyon pompaları da düşük işletme maliyeti, güvenilirliği, kolay programlanması, çok fonksiyonluluğu ve yüksek enerji verimliliği ile mekanik tesisat mühendislerinin, özellikle yüksek yapılarda, mükemmel bir sistem oluşturmasına fırsat veriyor. Pazara sunulduğu Mayıs ayından bu yana 2.000 adet satış rakamına ulaşması da bunun bir göstergesidir.

Tüm bu unsurlar göz önüne alındığında Lowara pompa ve hidrofor sistemleri tüm nitelikli projelerde mekanik tesisat uygulamalarının her alanında eksiksiz ve profesyonel çözümler sunuyor. Bu sayede Lowara, her sene çok ciddi bir büyüme oranı ile Türkiye pazarındaki yerini sağlamlaştırıyor.



© 2014 İLPA. Tüm hakları saklıdır !
Instagram Facebook Linkedin Twitter Youtube
  Haberler  
  İletişim  
  Kariyer  
  Servis & Destek  
  Dokümanlar  
  Ürünlerimiz  
  Biz Kimiz ?  
Tel: +90 216 527 19 49 (Pbx)
E-posta: info@ilpa.com.tr
Instagram Facebook Linkedin Twitter Youtube
© 2014 İLPA. Tüm hakları saklıdır !
Gizlilik & Kullanım Koşulları